Jak spędzić czas w Zakopanem? Nasze inspiracje

Jak spędzić czas w Zakopanem? Nasze inspiracje

Zimowa stolica Polski to prężnie rozwijające się miasto, w którym naprawdę jest co robić. Oczywiście położenie i infrastruktura, a przede wszystkim bliskość gór i wspaniałych szlaków turystycznych zachęca do tego, by czas w Zakopanem spędzać aktywnie. Warto także zanurzyć się w historii tego miejsca i poznać jego najciekawsze zabytki.

Dużo ruchu

Zakopane i jego okolice mają tę zaletę, że można tam przyjechać o każdej porze roku i zawsze będzie co tam robić. Wiosna, lato i wczesna jesień to czas idealny na dłuższe i krótsze wędrówki. Różnorodność i duża dostępność szlaków o różnym stopniu trudności powoduje, że zarówno doświadczeni piechurzy, jak i rodziny z małymi dziećmi będą mogli cieszyć się piękną tatrzańską przyrodą i wybrać trasę odpowiednią dla swoich możliwości. Wszystkim, którzy zamierzają w szczycie sezonu letniego odwiedzić Zakopane, serdecznie rekomendujemy, by zrobili rozeznanie i wybierali mniej uczęszczane szlaki. Dzięki temu możliwe będzie uniknięcie tłumów i czekanie w wielogodzinnych kolejkach do kas PKL lub przy wejściach do parków narodowych. Odkrywanie Tatr na własną rękę daje ogromnie dużo satysfakcji i jest bardzo pouczające.

Quady w Zakopanem

Ci, którzy mają już doświadczenie w jeździe na quadach, wiedzą, jaka to przyjemność. Tych, którzy jeszcze nie mieli okazji spróbować swoich sił na tych pojazdach, gorąco polecamy skorzystanie z takiej atrakcji podczas pobyty w Zakopanem. Nasza firma zajmuje się organizowaniem wypraw na quadach i pojazdach typu buggy już o wielu lat. Dysponujemy świetnej jakości, niezawodnym sprzętem, a wszyscy uczestnicy przez cały czas trwania wycieczki znajdują się pod opieką wspaniałych instruktorów – przewodników. Ofertę dostosowaliśmy do potrzeb i preferencji różnej klienteli – rodzin z dziećmi, grup znajomych, grup pracowniczych i indywidualnych uczestników. Zawsze pozostajemy otwarci na sugestie swoich klientów i na tyle, na ile to możliwe, staramy się spełniać ich marzenia.

Dlaczego warto wybrać się na quady w Zakopanem?

Bo takich wrażeń i widoków nie jest w stanie zapewnić żadna inna dostępna w Zakopanem atrakcja. Dzika przyroda i podróżowanie szlakami położonymi z dala od najpopularniejszych tras oraz możliwość sprawdzenia się w trudnych warunkach dają prawdziwego endorfinowego kopa. Dużo przyjemności dają także oferowane przez nas atrakcje towarzyszące, takie jak ogniska z prawdziwym góralskim poczęstunkiem, wyprawy do term, spływy przełomem Dunajca i wiele innych.

Zima w Zakopanem

Czego jak czego, ale śniegu w Zakopanem podczas zimy jeszcze chyba nigdy nie zabrakło. Nic zatem dziwnego, że w sezonie jest to jedno z najpopularniejszych miejsc wśród miłośników białego szaleństwa. Stale udoskonalana i unowocześniana infrastruktura zachęca do korzystania z uroków zimy. Plusem jest także to, że trasy są bardzo zróżnicowane pod względem trudności, więc zarówno doświadczeni, jak i początkujący narciarze czy snowboardziści znajdą dla siebie idealne dla ich potrzeb i możliwości stoki.

Odkrywanie historii Zakopanego

Pogoda w górach jest zmienna i nie zawsze warunki atmosferyczne sprzyjają długim wędrówkom. Nie oznacza to, że w niepogodę jest się skazanym na siedzenie w hotelowym pokoju. Warto wykorzystać ten czas na poznanie fascynującej historii Zakopanego. Na przestrzeni dekad przyjeżdżało i bawiło tam mnóstwo niezwykle ważnych dla Polski postaci kultury i sztuki. Witkacy, Kornel Makuszyński, Jan Kasprowicz, Karol Szymanowski czy Władysław Hasior – ślady tych wielkich twórców są widoczne w całym mieście, a oferta muzeów i galerii zachęca do obcowania z ich pracami i schedą.

Write a comment