Jak się ubrać na quady? Podpowiadamy

jak się ubrać na quady?

Jak się ubrać na quady? Podpowiadamy

Ubiór na quady na pewno nie może być przypadkowy. Trzeba się liczyć z tym, że na trasie przejazdu będzie błoto, woda i dużo gałęzi drzew, które – jeśli odpowiednio nie ochronimy ciała – mogą boleśnie podrapać. Co zatem założyć na siebie, kiedy ma się w planach taką wymagającą przeprawę. My wiemy i chętnie się ta wiedzą podzielimy.

Wycieczka na quadach w Zakopanem – ma być przede wszystkim wygodnie

Doskonale wiemy, że dla niektórych naszych klientów uczestnictwo w organizowanych przez nas wyprawach to raczej jednorazowa przygoda. W takim wypadku trudno jest oczekiwać, że przed zaplanowanym wypadem zaopatrzą się oni w profesjonalna odzież, która – nie ma się co oszukiwać – nie kosztuje mało. W zupełności wystarczą wygodne dresy, najlepiej takie, których nie będzie szkoda ubrudzić i zniszczyć. Jeśli chodzi o obuwie, to najbardziej polecane są buty za kostkę, które zapewnią stabilność stopie i pomogą ustrzec się przed kontuzjami, obiciami i otarciami. Jeśli ma się wygodne i sprawdzone w trasie buty trekkingowe, to sprawdzą się one idealnie. Warto zabrać też ze sobą kurtkę przeciwdeszczową albo inną odzież, która w razie wystąpienia opadów zapewni ochronę przed zimnem i wilgocią. Nie zaszkodzi tez zabrać ze sobą ochraniaczy na kolana czy łokcie – niewprawionym kierowcom (choć tym doświadczonym także) zdarzają się upadki, więc warto się na taką ewentualność zabezpieczyć. Dobrze jest też mieć kask. Może to być model, który wykorzystujemy do jazdy na rowerze, a w ostateczności także i kask narciarski spełni swoją rolę.

Inna opcja – wypożyczenie profesjonalnego stroju na quady

Wiele osób decydujących się na skorzystanie z naszych usług spontanicznie i często nie maja ubrań, które nadałyby się do wykorzystania podczas jazdy w trudnym terenie. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z naszej wypożyczalni. Mamy tam dostępną profesjonalna odzież na quady, dla kobiet, mężczyzn i dzieci, w różnych rozmiarach. Jest ona bardzo wytrzymała i odporna na trudne warunki atmosferyczne. Jest rzecz jasna po każdym użyciu odpowiednio czyszczona i dezynfekowana, tak aby zagwarantować naszym klientom najwyższe standardy higieniczne. Jest to o tyle korzystna opcja, że nie ma zagrożenia zniszczenia lub pobrudzenia własnych ubrań. Odzież na quady naprawdę jest trudno uszkodzić, więc nie ma obaw, że coś się z nią stanie. Dla zainteresowanych udostępniliśmy także możliwość wypożyczenia różnych akcesoriów, które mogą okazać się przydatne w czasie wyprawy – kasków, gogli, rękawiczek, butów, ochraniaczy itp. Ceny są konkurencyjne, więc warto rozważyć taką możliwość.

A co ubrać na quady, kiedy temperatura na zewnątrz jest bardzo wysoka?

Pogoda w górach jest co prawda bardzo zmienna, ale i w Zakopanem zdarzają się dni upalne tak, jak podczas najlepszej wakacyjnej pogody. Czy w takiej sytuacji konieczne jest nakładanie na siebie grubych kombinezonów? Oczywiście, nie jest. Można z powodzeniem wybrać się na quady nawet w T-shircie i krótkich spodenkach, ale trzeba mieć na uwadze, że można się zmoczyć i ubrudzić. W zależności od wybranej opcji, trasy wypraw mogą prowadzić przez przełomy rzek i błotniste obszary leśne. Jeśli nie przeszkadza Ci, że możesz się solidnie ubrudzić, załóż to, w czym będzie ci najwygodniej. Oczywiście kaski są zawsze rekomendowane.

Ubiór na niebagatelne znaczenie dla komfortu podróży, szczególnie jeśli zdecydujesz się wybrać z nami na całodniową wyprawę quadem w Zakopanem. Przemyśl zatem dobrze tę kwestię i wybierz najlepszą dla siebie opcję.

Write a comment